Ziraat Bankası POS Destek Hattı Numarası

Kırmızı renkleriyle benimsenmiş olan ülkemizin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası, çok sayıda bireysel ve kurumsal kimliklere hizmet vermektedir. Gerek kredi gerek ise yatırım konusunda çok sayıda hizmeti bulunmaktadır.

Ziraat Bankası’nın kurumsal firmalara ve iş yerlerine sağlamış olduğu en büyük hizmetlerden birisi de POS cihazlarıdır. Bu cihazlar sayesinde insanlar işletmelerden nakit yerine kart kullanarak alışveriş yapabilmektedir.

Genellikle iş yapan insanlar kartla ödeme yerine nakit ödemeyi tercih etseler de artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankalarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda kartla çekilen tutarlar ertesi gün ya da ay sonu gibi zamanlarda ödemeyi nakit olarak çekebilmek mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası POS Çağrı Merkezi Numarası

Bankalarla anlaşmalı POS cihazı kullananlar için herhangi bir sorun durumunda hızlı destek alabilmek çok önemlidir. Dolayısıyla çoğu bankada olduğu gibi Ziraat Bankası da POS konusunda hızlı destek sağlayan bankalardan birisidir.

Ziraat Bankası Bankkart POS destek telefon hattı numarası 0850 202 35 00 şeklindedir.

Ziraat Bankası POS Cihazı Arızalandı Ne Yapabilirim?

Eğer masaüstü POS cihazında herhangi bir sorun var ise öncelikli olarak şarj kablosunun takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer şarj kablosu bağlı ise telefon ya da internet hattının bağlı olup olmadığını mutlaka teyit ediniz.

Ziraat BankKart POS Destek Hattı

Mobil POS kullanıcı iseniz yine aynı şekilde şarj durumunu ve ardından GSM hattınızın kapsama alanı içinde olup olmadığını yani çekip çekmediğini kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Dövize En Yüksek Faizi Veren Bankalar 2020

Ziraat Bankası POS Rulo Talebi Nasıl Yapılır?

Ziraat POS rulo talebi işlemini iki türlü gerçekleştirmek mümkündür. Birincisi; POS cihazı ekranından F1 > İşlemler > Özel işlemler > Malzeme talebi menüsü aracılığıyla rulo talebinde bulunabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak ise Üye İşyeri Platformundan ya da POS destek hattını arayarak rulo talebinde bulunmanız mümkündür. YN ÖKC kullanıcıları ise kullandıkları markaya göre ilgili firmalardan rulo talebinde bulunabilir.

Ziraat POS İptal ve İade Nasıl Yapılır?

Ziraat POS kullanıcıları tarafından en çok merak edilen bir diğer soru ise POS cihazından iptal işleminin nasıl yapılacağıdır. Yapılan herhangi bir satış işlemini, cihazdan gün sonu raporu almadan önce iptal etmek mümkündür.

İptal işleminin ardından kartın durumu eski limitine döner yani iptal edilen işlem hiç yapılmamış gibi bakiye aynı olur. Eğer satış işleminden sonra gün sonu raporu alınmışsa yapılan işlem iade gibi olur. İşlemin iadesi durumunda da yapılan işlem karta 1 ile 3 gün aralığında bir süre zarfından geri gönderilebilir.

Ziraat POS Cihazından Gün Sonu Raporu Almak

Genellikle kullandığınız POS cihazı markası ve modeline göre Ziraat POS gün sonu raporu almak için Sagem ve Ingenico cihazlardan “F” fonksiyon tuşundan 2. seçeneğe yani gün sonu alı tuşlayarak gün sonu raporunuzu alabilirsiniz.

Verifone POS terminallerinden ise “Alfa” tuşuna basıp 2. seçenekteki gün sonunu tuşlayarak raporu çıkartabilirsiniz. Ancak kesin çözümler ve diğer sorunlarınız için Ziraat POS destek hattını arayabilirsiniz.

Mavi renkleri ve halkın bankası sloganıyla bilinen Halkbank Kartsız Para Çekme işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen Türkiye Halk Bankası kullanıcıları ilgili yazımızı okuyabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir