Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma

Günümüz çağında artık eski dönemlerde olduğu gibi insanlar bankacılık işlemlerini ATM ya da şubecilik aracılığıyla pek sık yapmıyor. Bunun yerine mobil ya da internet bankacılığı aracılığıyla pek çok işlemi tek tık ile yapmak mümkündür.

Dolayısıyla Ziraat Bankası internet bankacılığı ile ön plana çıkan kamu bankaları arasında yerini almış durumdadır. Bu makalemizde internet bankacılığının güvenlik uygulaması olan sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtı yer alacaktır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Nasıl Olur?

Ziraat Bankası için tanımlı olan cep numaranızı değiştirmeniz ile birlikte sim kartınız blokeli konuma gelebilir. Genelde sistem hatası, güvenlik önlemi ya da sim kartın kaybolması nedeniyle bu işlem banka tarafından uygulanmaktadır. Sim kart blokesini kaldırmak için aşağıdaki başlıktaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Sim kartınız bloke olduğu zaman internet bankacılığına girişiniz SMS ile tanımlı ise giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra eğer internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız kart bilgilerinizi girdikten sonra gelen SMS onayını gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat Bankası hesabınızı çeşitli sebeplerden dolayı sim kart blokeli hale getirdiyseniz, blokeyi kaldırmak için ilgili adımları takip edebilirsiniz. Sim kart blokenizi ATM ya da şubeden kaldırmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Yatırma Limiti 2020

Ziraat Bankası ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

  • Öncelikli olarak herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine gidiniz.
  • Ziraat Bankası ATM’sine kartınız ile giriş yapınız.
  • Giriş yapma işleminin ardından ise “Bakiye Bilgi – Şifre” menüsüne giriş yapın.
  • İlgili menünün altında bulunan “Sim Kart Bloke” sekmesine giriş yapınız.
Ziraat Bankası ATM Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi
  • Sim kart blokeniz kaldırılıyor, onaylıyor musunuz? sorusuna evet yanıtını verin.
  • Kabul ettiğiniz andan sonra sim kart bloke kaldırma işleminizin başarıyla kaldırıldığına dair bir bildirim görülecektir ve sim blokeniz kaldırılmış olacaktır.

Ziraat Bankası Şubeden Sim Kart Blokesi Kaldırma

ATM cihazlarının yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden de sim kart blokenizi kaldırmanız mümkündür. Bunun için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip sim kart blokenizi kaldırmanız gerektiğini belirtmeniz yeterli olacaktır.

Genellikle banka çalışanları bunu kolaylıkla ATM üzerinden yapacağınızı da belirtebilir. Ancak ATM üzerinden bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız şubeden de yapabilirsiniz. Bunun için özellikle TC nüfus cüzdanı yani kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız önemlidir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma

Eğer sim kart bloke edilen numara aracılığıyla blokenizi kaldırmak istiyorsanız müşteri hizmetlerine ulaştığınız zaman size otomatik bir sesli mesaj uyarısı yapılacaktır. Duyduğunuz uyarıdaki yönergeleri takip ederek sim kart blokenizi başarıyla kaldırabilirsiniz. Sesli mesajdaki yönergelerde sırasıyla hangi rakamları tuşlamanız gerektiği aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri hızlı bağlanma için ilgili makalemize giderek direktifleri okuyabilirsiniz. Böylelikle cep telefonunuzdan müşteri hizmetlerini aradığınızda ilgilendiğiniz departmana vakit kaybetmeden bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir