Ziraat Bankası Günlük EFT İşlem Limiti Arttırma

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların tamamında müşterilerine belirli işlemlerde limit sınırları belirlenmiştir. Belirlenen bu limitler günlük olup müşterilerin durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle para transferi konusunda EFT ve Havale konusunda günlük işlem limitleri bulunmaktadır. Ziraat bankasının müşterilerine günlük olarak EFT ve Havale konusunda belirlediği limitlere baktığımız zaman EFT için günlük 50.000 Türk lirası işlem limiti bulunmaktadır. Bilinmelidir ki her bankanın her müşterisine belirlemiş olduğu EFT ve Havale limiti farklılık göstermektedir.

Bazı banka müşterilerin işlemlerinde hareketlilik durumu, ihtiyaca göre günlük limitler yeterli olmayabilir. Limit yeterli olmadığı zaman müşterilerin istek ve şikayetleri arasında günlük işlem limiti arttırma konusu ön plana çıkıyor. Bu yazımızda Ziraat Bankası müşterilerin EFT ve Havale için günlük işlem limitini nasıl yükseltecekleri konusunda bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Günlük EFT İşlem Limiti Ne Kadar?

Ziraat bankası müşterilerinin hesaplarında yapacakları EFT için belirlenmiş günlük işlem limiti standart olarak 50.000 Türk lirasıdır. Lakin banka kredi notunun yüksek olması, sürekli olarak yüksek miktarda işlem yapılması gibi nedenlerden dolayı bankalar müşterilerinin günlük limitlerini otomatik olarak 75 ile 100.000 Türk lirası arasına çıkarttıkları bilinmektedir.

Eğer kişinin aksi durumlarda bankacılık işlemleri kötüye gittiği zaman banka otomatik olarak 30.000 Türk lirasına kadar limitleri düşürdüğü gözlemlenmektedir.

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Yükseltmek

Ziraat bankası müşterilerinin günlük işlem limitini arttırmak için uygulanan bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları kesinlik taşırken bazıları ise sadece müşterilerin uyguladık ve olduğu dediği yöntemlerden ibarettir. İlk önce kesinlik taşıyan yöntemleri incelemek gerekirse;

İlk olarak günlük işlem limitini arttırmak için bulunduğunuz şehirde size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredinizin günlük işlem limitini arttırma talebini ileterek kartınızın işlem limitinin arttırılmasını sağlayabilirsiniz. İşlem limiti arttırma beraberinde güvenlik zafiyeti oluşturan bir durum olduğundan dolayı bankalar müşterilerinin limit arttırma durumlarını şube bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile gerçekleştirmektedir. Eğer şube bankacılığı hizmetine başvuramıyorsanız telefonunuzdan müşteri hizmetlerini arayarak bankanızdan günlük işlem limitini arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  EFT Kaç Dakikada Karşı Hesaba Geçer?

Bankalar güvendikleri müşterilerinin yanı sıra işlem sıklığı fazla olan ve borçlarına sadık olan müşterilerinin işlem limitini yükseltme konusunda daha bonkör davranmaktadırlar. Sizde Ziraat Bankası içinde bulunan hesabınızda belirli bir miktarı sürekli olarak tutmanız, sürekli olarak para alışveriş transfer işlemlerini gerçekleştirmeniz bankanızın günlük işlem limiti yükseltme talebinizi olumlu karşılamasına yol açar. Bankalar müşterilerini bireysel veya ticari hesap olarak ikiye ayırmaktadır. Siz hesabınızı ticari bankacılık kapsamında açarsanız bireysel bankacılık müşterilerine göre daha yüksek günlük işlem limitine sahip olursunuz. Ticari faaliyetlerde para akışı daha fazla olduğu için bankalar bu konuda müşterilerinin günlük limitlerini yüksek tutmaktadır.

Ziraat Bankası Günlük Limitler Nasıl Arttırılır?

Günlük işlem limiti arttırma talebi sonrasında hesabınızın avantajlı veya dezavantajlı olduğu durumlar oluşmaktadır. Bu durumları incelediğimiz zaman günlük işlem limiti arttığı zaman para transfer işlemlerinizde gönderilen paranın miktarı büyüdüğü için transfer masrafı artacaktır. Artan bu masraf sizin daha fazla para ödemenize sebep olmaktadır. Avantajı ise günlük işlem limitleriniz yüksek ise bu konuda daha fazla bir limite ulaştığınız için işlemlerinizi daha kolay halledebilirsiniz.

Günlük işlem limitlerinde öncelik güvenlik konusu olduğu için havale yapıldığında işlem limiti daha yüksek iken EFT başka banka hesapları ile ilgili yapılan transfer işlemi olduğu işlem limitleri daha düşük olmaktadır. Daha fazla detaylı bilgi almak için bankanın size en yakın şubesine giderek banka çalışanlarından bilgi alabilirsiniz.

Yakın zamanda düğün ya da nişan gibi aktivitelere katılacak olan kişiler senetle altın satan kuyumcular konusuna bakarak bilgi sahibi olabilirler.

1 Comment

  1. Yinede kamu bankalarının özel bankalara göre biraz daha esnek ve transfer konusunda yapıcı olması gerekir. Sonuçta çalışan kişi devletten destek aldığını hissettim diyebilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir