Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası da ATM’lerden günlük para çekme limitine sahiptir. Bunun temel sebeplerinden birisi de bankaların ATM’lerden herkese belirli bir miktarda nakit ihtiyacını karşılayabilme imkanı sunmasıdır. Korona virüsü, doğal afetler ve problem nedeniyle zaman zaman Ziraat Bankası günlük para çekme limitini yükseltmektedir.

Ziraat ATM’lerinden yapacağınız para çekme ve para yatırma gibi işlemler için belirli limitler mevcuttur. Bu limitler çerçevesinde bankamatiklerden para çekebilir ya da yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme İşlem Limiti

Ziraat ATM’lerinden hesabı açtığınız zaman tanımladığınız limit çerçevesinde para çekme işlemi yapabilirsiniz. ATM’den günlük maksimum nakit çekme limiti 5.000 TL olarak tanımlanmıştır.

Eğer kartsız para çekme işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

  1. Sistemde kayıtlı cep telefonu ve TC kimlik no giriniz.
  2. Ekranda size ait mevcut Ziraat Bankkartlar listelenir ve işlem yapılacak kartı seçiniz.
  3. Kartın şifresini girdikten sonra cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu girerek para çekme işleminizi tamamlayınız.
İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Aidatı İadesi Geri Alma İşlemi 2020

Ziraat Bankası Günlük Para Yatırma Limiti

Bir çok il ve ilçede hizmet veren Ziraat Bankası ATM’lerinden çok sayıda işlemi yapabildiğiniz gibi para yatırma işlemini de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en yakın Ziraat Bankası bankomat ya da ATM’sine gidip para yatırma haznesi olan ATM’lerden kartlı ya da kartsız para yatırabilirsiniz.

ATM üzerinden kredi kartına ya da banka kartlarına yatan paralar hemen anında hesaba yansımaktadır. Ziraat Bankası günlük para yatırma limiti ise 20.000 TL olarak tanımlanmıştır. Wincor marka ATM’ler tek seferde 40 banknot, GRG marka ATM’ler tek seferde 200 banknot, NCR marka ATM’ler tek seferde 40 banknot alabilmektedirler.

Eğer siz de bir Vakıfbank kullanıcıysanız ve ATM işlem limitlerini öğrenmek Vakıfbank günlük para çekme limitine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir