Yurtdışı İnşaat İş İlanları İşçi Alımı 2020

Yurtdışı inşaat iş ilanları 2020 aramaları yaz aylarının gelmesi ve inşaat sektörünün canlanması ile birlikte artmış durumdadır. Ülkemizde işsizlik arttıkça ve yaşamak için gerekli maliyetler yükselince insanlar yeter ki iş olsun biz her yerde çalışmaya hazırız demeye daha çok başladılar.

Dolar kurundaki artış, ülkemizde en çok inşaat sektörünü olumsuz etkiledi ve dolayısıyla inşaat firmaları zor duruma girdi ve evlerini satamaz hale geldi. Yurtiçi inşaat piyasası ve yurtiçi inşaat işleri, zor günler geçiriyor. Hal böyleyken çalışan işçilerin dahi alım gücü düşüyor. Bu sebepler göz önüne alınınca bugünlerde yurtdışı inşaat iş ilanları çok popüler duruma gelmiştir.

Türk lirasının diğer para birimlerine göre büyük ölçüde değer kaybetmesi de yurtdışında iş ilanları arayan insanların artışının bir sebebidir.   Türkiye’de iş bulmak zor ve bulsak dahi TL kazanacağız. Bunun yerine yurtdışında dolar kazanarak birikim yapmak ve kimi zaman ülkedeki ailesini de geçindirmek kolay geliyor. Ayrıca Türk inşaat firmalarının yurtdışında tanınırlığı ve kalitesi ile önemli bir konumda bulunması da inşaat sektöründe kariyer yapmak isteyen vatandaşlarımız için cazip bir avantajdır.  

Yurtdışında İş Yapan Türk İnşaat Firmalarında Çalışma İmkanı

Yurtdışı inşaat iş ilanları göz önüne alınınca Kuzey Irak’tan Rusya’ya, Dubai’den Bosna Hersek’e kadar geniş bir alanda ve farklı kültürlerde iş imkanı mevcut durumdadır. Rönesans Holding, dünya çapında bilinen en iyi Türk inşaat firmalarından biridir.

Polimeks İnşaat, Enka İnşaat, Tav İnşaat, Yapı Merkezi İnşaat, Alarko İnşaat, Limak İnşaat ve Ant Yapı İnşaat dünya çapında önemli yere sahip diğer Türk inşaat şirketleridir. Ülkemiz büyüme stratejisini inşaat üzerine kurguladığı için aramanız halinde bulacağınız pek çok büyük firmamıza daha ulaşabilirsiniz.

Elbette, sizin sorunuz yurtdışı inşaat iş ilanlarına en hızlı ulaşmak olacağı için çalışabileceğiniz firmaların adlarını yazıyoruz. Firmaların bilgilerinden yola çıkarak en iyilerle çalışma imkanı bulabilmeniz için açtığı iş ilanlarını kendi sitelerinden veya kariyer sitelerinden bulabilirsiniz.

Yurtdışı İnşaat İşçisi Arayan Firmalar

Yurtdışı İnşaat İş İlanları, genellikle vasıflı eleman aranan işler olmasına rağmen vasıfsız işlerle de zaman zaman rastlanmaktadır. İnşaat mühendisi, inşaat teknikeri, inşaat ustası ve diğer birçok mühendislik dalında çeşitli ülkelerde ilanlar bulunmaktadır. 

Alanınızda yurtdışında bir iş bulduğunuz durumda hangi şartlarda çalışacağınızı ve çalışacağınız şirketin size sunacağı imkanlar konusunda kesin anlaşmalar isteyin. Eğer okumadan, anlamadan önünüze gelen her maddeye tamam derseniz çalışsanız dahi yurtdışında kötü şartlarda çalışabilirsiniz.

Yurtdışı Türk İnşaat Firmalarına İş Başvurusu

Yurtdışı iş ilanları arayanların büyük bir kesimi inşaat işinde uzmanlaştığı için daha çok inşaat işleriyle ilgilenmektedir. Bu yüzden de en merak edilen hususlar arasında yurtdışında işçilerin ne kadar kazandığını bilmek yer almaktadır. Öncelikle dolar bazında çok iyi ücretler alacağınızı bilmelisiniz. Kuzey Irak vb.  gibi riskin yüksek olduğu yerlerde çalışacaksanız daha iyi ücretler alacaksınız.

Yurtdışında işçi ilanları konusunda yeterliyseniz ve bir firmayla anlaşmaya yakınsanız zaten kazanacağınız aylık dolar miktarını öğreneceksiniz. Türk inşaat şirketleri ile dünyayı inşa etmek isterken aklınıza takılan sorunlarınızı yorum bölümünden bizlere ileterek daha önce yurtdışında çalışmış kişilerin de sizleri bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.

8 Comments

  1. Selam ben 25 yıldır inşaat kalıp ustasıyım myk var yurtdışına çalışmak istiyorum yaardimibizi rica ederim

  2. Selamben alçı boya ve karton piyer ustasıyım daha önce yurt dışında çalıştım ekibim de var başarılar dilerim

  3. Merhaba ben alçı sıva boya ve alçıpancı formeniyim güvenilir yurtdışı ekibim var sağlam şirketlerle çalışmak istiyoruz değerlendirmenizi önemle rica ederim saygılar sunarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir