Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Günümüzde birçok insan bankalardan ihtiyaç, konut, araba, eğitim, askerlik ve benzeri durumlardan dolayı kredi çekmektedirler. Bir kısmı çektikleri kredilerin taksitlerini düzenli bir şekilde ödeyebilir haldeyken bir kısmı da belli bir aşamadan sonra ödeyemez hale gelmektedir. Bundan dolayı da yasal takip altında olan kredi borçlu sayısının özellikle son dönemde ülkemizde oldukça fazla olduğu gözlemlenmiştir.

Kredi borçluları eğer bankaya olan ödemelerini zamanında yapmaz ve banka tarafından verilen süre zarfını da geçirirse yasal takip altına alınırlar. Bunun temel sebebi ise bankanın, borçlu kişiden borcunu alamama tehlikesi altında kalmasıdır.

Bankaların kara listesinde ya da yasal takipte olan kişiler genellikle bankalar tarafından kredi başvurularında olumsuz yanıt almaktadırlar. Yasal takiptekilere kredi çıkar mı? sorusunun yanıtını gelin hep beraber inceleyelim.

Yasal Takiptekilere Kredi Veren Bankaların Güncel Listesi 2020

Öncelikle yasal takipte olanların bankalardan kredi almasının çok da kolay olmadığını belirtmek isteriz. Birçok banka genellikle müşterilerine borçlarını ödeyememesi durumunda belirli süre tanımaktadır. Hatta müşterilerin ödeme sözü beyanında bulunması durumunda bu sürenin daha da fazla uzadığı da görülmektedir.

Aksi durumda ise 7 günlük bir yasal işlem süreci başlatma durumunun ardından artık bankalar yerine bankaları temsil eden avukatlar yasal işlemleri başlatmak için devreye girer. Yasal işlemlerin başlamasının ardından da yasal takipte olan müşterilerin yeni krediler alması oldukça güç bir hale gelir.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
İlginizi Çekebilir:  Sicili Bozuk Olana İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

Yasal takipte olanların kredi alması için en önemli olan ilk şey ise yasal takibin sonlanmış olmasıdır. Böylelikle borçlarınızı yapılandırmanıza yardımcı olacak yapılandırma kredisine yukarıdaki bankalardan başvurabilirsiniz.

Vakıfbank Yanındaki Güç Kredisi

Vakıfbank, takip borcu olanlara borç miktarına göre faizi değişklik gösteren kredi paketleri sunmaktadır. 100.000 TL takip borcu olan kişiler için 12 ay eşit taksit imkanıyla yaklaşık %0,98 oran ile kredi vermektedir.

Yasal Takipte Olanlar İçin Kredi

Borcunuzu ödeyemediğiniz için yasal takibe düştüyseniz bankalardan kredi almanız o kadar da kolay değildir. Neler yapabilirsiniz?

 • Borçları yapılandırmak için tek bir bankadan yapılandırma kredisi çekebilirsiniz.
 • Düzenli geliriniz var ise bunu beyan etmeniz kredinizin seyri açısından önem taşır.
 • Kefil göstermeniz size avantaj sağlayacaktır.
 • Emekli iseniz emekli maaşınızı teminat göstererek yapılandırma kredisine başvurabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterisi iseniz güncel EFT, havale ve swift para transferi ücretlerinden haberdar olmak için Kuveyt Türk EFT ve Havale Ücretleri hizmet bedellerini inceleyebilirsiniz.

3 Comments

 1. Herkese mutlu yıllar, biz özel bir kredi borçlu ve gayrimenkul ve her türlü iş finansmanı için bir işbirliği finansal vardır. Ayrıca Devlet Onayı ile bireylere, Firmalara ve işbirliği organlarına Krediler sunuyoruz. Şirketimiz, İngiltere merkezli meşru bir çevrimiçi finans kurumudur ve çeşitli ülkelerde şubeleri vardır ve normal uzun prosedürler olmadan finansal yardım sağlamayı taahhüt ediyoruz, yani kredi vermeden önce teminat ve arka plan kontrolleri gerektirmiyoruz. Şirket% 3 faiz oranında kredi sunmaktadır.

 2. Ben güvenilir bir özel kredi ve Yatırımcıyım, Yasal, dürüst, saygın ve hızlı bir krediye mi ihtiyacınız var? Size% 100 garanti kredisi ile yardımcı olabilirim, iş ve bireysel kredi teklif ediyorum, Dahası her türlü projeyi finanse ediyoruz. Daha fazla bilgi için
  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir