Yapı Kredi EFT ve Havale Ücretleri 2020

Banka işlemlerinin kullanılması durumunda bankalar müşterilerden belli bir oranda masrafların ücretlerini almaktadırlar. Bu durum bankaların hizmet anlayışından ve izlemekte oldukları politikalarına bağlı olarak değişmektedir.

Ancak alınan ücretler müşterinin ödemesi gereken maliyetler arasında yer almaktadır. Banka müşteriden yapılan işlem karşılığında ne kadar ücret alacağını göstermektedir. Müşterinin bu durumu onaylaması durumunda bu ücret bakiyeden düşmektedir.

Alınacak olan ücretin belirtildiği sayfaya kadar yapılan işlemler ücretsizdir. Müşterinin bu ücreti ödemek istememesi durumunda işlem yerine getirilmemektedir. Yapılan işlemlerde ücretsiz olarak kalmaktadır.

Yapı Kredi Havale Ücretleri 2020

Her alandan yapılan işlem için farklı bir işlem ücreti kesiliyor. Mobil bankacılık ve internet bankacılığından yapılan işlemler için 2,85 lira işlem ücreti alınıyor. ATM’den yapılan havale işlemi için 12 lira ücret alınıyor. Hesaba yapılan havale işlemleri için en az 50 lira en fazla ise 600 lira işlem ücreti kesiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Günlük EFT İşlem Limiti Arttırma

Hesaba yapılan havale işlemleri için kırk iki lira işlem ücreti alınıyor. Telefon bankacılığından hesaptan isme yapılan havale işlemi için 50 lira ücret alınmaktadır. Telefon bankacılığından hesaptan hesaba yapılan işlemler için 45 lira işlem ücreti alınıyor.

Havale GönderimiAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
Mobil Bankacılık Havale3 TL3 TLBSMV Dahil.
İnternet Bankacılığından Havale3 TL3 TLBSMV Dahil.
İnternet / Mobil Bankacılık / Telefon Bank. Cebe Havale Gönderimi12 TL12 TLBSMV Dahil.
ATM’den Havale13 TL13 TLBSMV Dahil.
İsme Havale Gönderimi (TL/YP) Hesaptan70 TL700 TL0,6BSMV Hariç. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz satış kuru kullanılır.
Hesaba Havale Gönderimi Nakit70 TL700 TL0,6BSMV Hariç; Kendi hesabına para yatırma ve hesabın bulunduğu şubeden finansal tüketici adına 3.şahsın para yatırması işlemlerinden ücret tahsil edilmez.
İsme Havale Gönderimi (TL/YP) Nakden (Para Yatırma)70 TL700 TL0,6BSMV Hariç.Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz satış kuru kullanılır.
Hesaba Havale Gönderimi- Hesaptan45 TL45 TLBSMV Dahil.
Telefon Bankacılığından Havale- Hesaptan İsme50 TL50 TLBSMV Dahil.
Telefon Bankacılığından Havale- Hesaptan Hesaba45 TL45 TLBSMV Dahil.

Yapı Kredi EFT Ücretleri 2020

EFT işlem ücretleri havale işlemlerine göre daha fazla ücret alınmaktadır. İnternet ve mobil şubeden yapılan işlemler için 7 lira ücret alınmaktadır. Telefon bankacılığı ile yerine getirilen işlemler için en az elli en fazla ise doksan lira işlem ücreti alınmaktadır.

Nakit olarak yerine getirilen EFT işlemleri için en az yetmiş en fazla ise yedi yüz elli lira işlem ücreti alınmaktadır. Hesaptan yerine getirilen işlemler için ise en az yetmiş en fazla ise yedi yüz lira ücret alınmaktadır.

Gelen EFTAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
İsme Gelen EFT50 TL500 TL0,5BSMV Hariç.
EFT GönderimiAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
EFT Gönderimi-İnternet / Mobil Şubeden7 TL7 TLBSMV Dahil. 150.000 TL üzeri işlemlerde BSMV dahil 65 TL tahsil edilmektedir.
Geç EFT Gönderimi – İnternet / Mobil Bankacılıktan9,5 TL9,5 TLBSMV Dahil. 16:00 – 17:20 saatleri arası yapılan işlemlerde geçerlidir. 150.000 TL üzeri işlemlerde BSMV dahil 70 TL tahsil edilmektedir.
EFT Gönderimi-Telefon Bankacılığından50 TL90 TL0,5BSMV Hariç.150.000 TL üzeri işlemlerde BSMV dahil 90 TL tahsil edilmektedir.
Geç EFT Gönderimi – Telefon Bankacılığından70 TL70 TLBSMV Dahil.16:00 – 17:20 saatleri arası yapılan işlemlerde geçerlidir. 150.000 TL üzeri işlemlerde 90 TL tahsil edilmektedir.
EFT Gönderimi- Düzenli Ödeme Talimatı İle3,25 TL3,25 TLBSMV Dahil
EFT Gönderimi-Düzenli Kira Ödeme Talimatı İle3,25 TL3,25 TLBSMV Dahil
EFT Gönderimi-Nakit80 TL850 TL0,6BSMV Hariç. 16:00 sonrası işlemlerde ilave 25 TL tahsil edilecektir.
EFT Gönderimi-Hesaptan80 TL800 TL0,6BSMV Hariç. 16:00 sonrası işlemlerde ilave 25 TL tahsil edilecektir.

Yapı Kredi Swift Ücretleri 2020

Döviz Havale GönderimiAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
İnternet / Mobil / Telefon Bankacılığından – Aynı Gün Valörlü120 TL200 TL0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
İnternet / Mobil / Telefon Bankacılığından – 1 Gün Valörlü115 TL190 TL0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
İnternet / Mobil / Telefon Bankacılığından – İleri Gün Valörlü110 TL180 TL0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
Şubeden – Aynı Gün Valörlü49 USD255 USD0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
Şubeden – 1 Gün Valörlü44 USD252 USD0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
Şubeden – İleri Gün Valörlü40 USD250 USD0,6BSMV Hariç. Gönderilen paranın, alıcının hesabına net olarak geçmesi talep edilirse muhabir masrafı göndericiden ayrıca tahsil edilecektir. Türk Bankalarına yapılan ödemelerde muhabir masrafı ‘alıcı öder’ olarak seçildiğinde bile müşterilerimize muhabir masrafı yansıtılabilecektir. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz kuru kullanılır.
Gelen Döviz HavaleAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
Gelen Havale Ödeme (Hesaba-İsme)30 USD200 USD0,6BSMV Hariç. Belirtilen işlemlerin azami tamamlanma süresi 4 iş günüdür. Yabancı para döviz cinsinden yapılan ödeme / para transferi işlemlerinde o günün şube döviz satış kuru kullanılır.
AraştırmaAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
Gelen Araştırma10 USD50 USDBSMV Hariç
Gelen Araştırma/İade10 USD100 USDBSMV Hari

Turuncu rengiyle bütünleşmiş olan ING Bank müşterisiyseniz bankanıza ait yani ING Bank EFT ve Havale ücretleri gibi hizmet bedellerine göz atmak için ilgili yazımıza gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir