enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
8,6369
EURO
10,1479
ALTIN
493,87
BIST
1.407
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Kuvvetli Sağanak
23°C
İstanbul
23°C
Kuvvetli Sağanak
Perşembe Gök Gürültülü
18°C
Cuma Parçalı Bulutlu
21°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
24°C
Pazar Az Bulutlu
26°C

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar
03.04.2020
0
A+
A-

Günümüzde maddi sıkıntı çeken pek çok sayıda hane mevcuttur. Kimisi düşük kredi notuna sahip olduğu için bankalardan kredi çekemez iken kimileri ise mevcut kredi borçlarının bulunması sebebiyle bankalardan kredi alamamaktadır.

Dolayısıyla acil nakit ihtiyacı gibi durumlarda insanlar senetle borç kredi gibi yöntemlere başvurmaktadır. Öncelikli olarak şunu belirtmek isterizki yasal olmayan yollardan senetle borç veren kişilerden ya da tefecilerden kesinlikle ve kesinlikle borç almamalısınız. Tefecilik kanunlara göre de cezası büyük olan suçlardandır.

İkzatçı Nedir? Ne İş Yapar?

İkrazat kelimesi Arapça kökenli olmak ile birlikte o dilden dilimize dahil olmuştur. Türkçe kelime anlamı ödün para vermektir. Kelimenin çoğul hali ise ikrazat olarak geçmektedir.

Çok eski bir faaliyet türü olan ikrazatçılık, paranın icatından önce de aktif faaliyetler arasında yer alıyordu. Ülkelerin para ekonomisine geçişi ile birlikte ikrazat faaliyetlerinin arttığı görülmüştür.

İkrazatçıların kanun hükmünde yasal olarak belirtilmiştir. Bu doğrultuda 90 sayılı KHK aşağıda verilmiştir.


İkrazatçılar, finansman şirketleri ve faktöring şirketleri bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine tabidir.
Bankalar, sigorta şirketleri ve özel kanunlarına göre ödünç para vermeye yetkili kılınan kuruluşlar ile tüzel kişilerin
doğrudan veya ortak veya iştirakleri vasıtasıyla dolaylı olarak ortaklık ilişkisi içinde bulundukları diğer tüzel kişilere ödünç
para vermeleri ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde yetkili kurum ve kuruluşlarca yapılan işlemler hakkında
bu Kanun Hükmünde Kararname hükümleri uygulanmaz.Madde 2 – (Değişik: 21/6/1994 – KHK – 545/2 md.)

Senetle Para Veren İkrazatçılar Listesi 2020

Yasal olarak faaliyet sürdüren ikrazatçılar, tefeci gibi usülsüz yollardan para veren kişilerle karıştırılmamalıdır. Günümüzde bireysel ikrazatçılığın yerini faktoring firmaları aldığı için artık ikrazatçılara ulaşmak o kadar da kolay değildir.

İkrazat faaliyetini sürdüren çok kapsamlı işletme olmadığı için öncelikli olarak bulunduğunuz ilçelerdeki ikrazatçıları araştırabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz ilçede bu faaliyeti sürdüren bir yer yok ise ilinizdekilere ulaşmayı deniyebilirsiniz.

1.ABC FAKTORİNG A.Ş.http://www.tekfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
2.ACAR FACTORİNG A.Ş.http://www.acarfactoring.com.tr/ Detaylı Gör
3.AK FAKTORİNG A.Ş.http://www.akfactoring.com.tr/ Detaylı Gör
4.AKDENİZ FAKTORİNG A.Ş.http://www.akdenizfaktoring.com.tr/… Detaylı Gör
5.AKIN FAKTORİNG A.Şhttp://akinfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
6.ANADOLU FAKTORİNG A.Şhttp://www.anadolufactoring.com.tr/… Detaylı Gör
7.ARENA FAKTORİNG A.Ş.https://www.arenafaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
8.ATAK FAKTORİNG A.Ş.http://www.atakfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
9.ATILIM FAKTORİNG A.Ş.http://www.atilimfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
10.BAŞER FAKTORING A.Ş.http://www.baserfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
11.BAYRAMOĞLU FAKTORİNG A.Ş.http://bayramoglufaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
12.C FAKTORİNG A.Ş.http://www.cfaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
13.CREDITWEST FAKTORING A.Ş.http://www.creditwest.com.tr/tr Detaylı Gör
14.ÇAĞDAŞ FAKTORİNG A.Ş.https://www.cagdasfactoring.com.tr/… Detaylı Gör
15.ÇÖZÜM FAKTORİNG A.Ş.http://cozumfaktoring.com/ Detaylı Gör
16.DENİZ FAKTORING A.Ş.https://www.denizfactoring.com/ Detaylı Gör
17.DESTEK FAKTORİNG A.Ş.http://www.destekfaktoring.com/ Detaylı Gör
18.DEVİR FAKTORİNG A.Ş.http://www.devirfaktoring.com/ Detaylı Gör
19.DOĞA FAKTORİNG A.Şhttp://www.dogafaktoring.com.tr/ Detaylı Gör
20.DORUK FAKTORİNG A.Ş.http://www.dorukfaktoring.com.tr/
Faktoring Şirketleri

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar Nasıl Çalışır?

İkrazatçıların nasıl çalıştığı da büyük merak konusudur. Bu işle uğraşan kişiler genellikle borç vermeden önce alacaklarını teminat altına alarak çalışırlar. Dolayısıyla borçlulardan kredi öncesinde teminat ya da ipotek isteyebilmektedirler.

Acil Nakit Veren İkrazatçılar Listesi

Çalışma sistemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için de ikrazatçıların kendileriyle bizzat görüşmeniz faydanıza olacaktır. Buna ek olarak ise alacağınız borç para için belli bir faiz ödersiniz. Bu faiz oranı da bankalar ile yarışır nitelikte olabilir.

Elbette düşük tutarlı borçlar için faiz oranları ve geri ödeme opsiyonları daha düşük olabilir. Ancak büyük tutarlar için faiz oranı ve geri ödeme koşulları daha da zorlaşacaktır.

Acil Nakit Para Veren İkrazatçılar

Özellikle acil ödemesi olan ya da maddi güçlük içinde bulunan insanların nakit paraya ihtiyacı vardır. Bu durumlarda ise insanlar genellikle bankalara ve acil nakit sağlayan yerlere ihtiyaç duymaktadır.

İkrazatçılara dair unutulmaması gereken en önemli hususlardan birisi ise bu faaliyeti gösterenlerin sadece borcunu geri ödeyebilecek olanlara kredi sağladığıdır. Dolayısıyla eğer çok zor durumda iseniz ve ikrazatçılara da ulaşamıyorsanız bankalar ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Küçük miktarlarda acil nakit arayışında olanlar, kredi kartı çıkarmayı deneyebilirler. Bankalar 1.000 TL ile 5.000 TL gibi tutarlar için kolaylıkla kredi kartı limiti tanımlamaktadır.

Ayrıca 10.000 TL’ye kadar varan 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu için ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Başvuru detayları ve ödeme örnek tabloları ilgili konuda belirtilmiştir.

Tüm bunlara ek olarak, borç ve nakit opsiyonları ilgili sorularınızı yorum olarak da belirtebilirsiniz. Bankaların kredi opsiyonları hakkında bilgi almak için sorunuzu kısa bir şekilde yorum olarak bu başlık altından yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.