Saç Satın Alan Kuaförler, Yerler ve Perukçular

Ek iş arayan bayanlar arasında saçını satmak isteyenlerin sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Bunun temel sebebi ise bayan saçının uzun ve değerli olmasından kaynaklıdır. Saç çabuk uzayan ve daha da önemlisi temelli yok olmayan bir şey olduğu için bazı bayanlar saçlarının bir kısmını peruk yapımı için satmaktadırlar.

Uzayan saçınızı satıp para kazanmak ister misiniz? Kim bu soruyu sorarsa olsun özellikle uzun saç yerine kısa saçları tercih eden bayanların cevabı olumlu olacaktır. İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde saç satın alan kuaförler ve perukçular gibi yerlerin olduğu bilinmektedir.

İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler

Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık şehri İstanbul’da saçını satmak isteyenler için büyük bir pazarın olduğu bilinmektedir. İstanbul’da saç satın alan yerlerin varlığından haberdar olmak için ise çevrenizde küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Özellikle kuaförler ve bayan kozmetik, peruk yapımı gibi işlerle uğraşan kişilerin sıklıkla saç alımı yaptığı bilinmektedir. Sattığınız saçlardan kaynak ya da peruk gibi birleştirme işlemi yapılarak saçı uzamayan ya da çok kısa düzeyde olan insanlara satılmaktadır.

İzmir’de Saç Satın Alan Kuaförler

Bayan modasının en canlı şehirlerinden biri olan İzmir ilinde şüphesiz ki bayanlar saçlarına ve saç bakımına oldukça önem vermektedir. Devamlı gitmiş olduğunuz kuaförlere ya da bakım merkezlerine saç satın alıp almadığını da sorabilirsiniz.

Eğer devamlı gitmiş olduğunuz kuaförünüz saç satın alıyor ise normalden yani piyasanın biraz daha üstünden kendi saçınızı satabilmeniz mümkündür.

Ankara’da Saç Satın Alan Yerler

Tıpkı diğer şehirlerimizde olduğu gibi başkent diye tabir edilen Ankara’da da saç satın alan yerlerin olduğu görülmektedir. Bunun içinde bulunduğunuz bölgede küçük çaplı bir araştırma yapmanız yeni saç satın alan yerler bulmak açısından faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Link Kısaltarak Para Kazanmak 2020

Öncelikli olarak gittiğiniz kuaförlere ya da bakım yerlerine alım yapıp yapmadıkları hususunda danışabilirsiniz. Ardından ise bu kişilerin çevrelerinde bu tarz işleri yapan insanların olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kuaförler ya da perukçular genellikle saç satın alan insanlar ile de iletişim halindedirler.

Bayan Saç Fiyatları Ne Kadardır?

Saç satmak istiyorum fiyatları ne kadar? Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü saçın özelliklerine göre fiyat artış ya da azalış göstermektedir.

Saç satın alma fiyatları yaklaşık 250 TL ile 2.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Peki saçın fiyatında hangi kriterler etkili olmaktadır? Gelin birlikte inceleyelim.

 • Saçın en az 40 cm – 45 cm uzunluğunda olması,
 • Doğal, işlem görmemiş ve kimyasal boya gibi ürünlerin saçta kullanılmamış olması,
 • Sağlıklı ve kırılmamış yani yıpranmamış halde olması,
 • Saç tellerinin ince olması,
 • Saçın dolgun ve açık renkli olması daha çok tercih sebebidir.

Bunların yanı sıra boya işlemi hiç uygulanmamış olan doğal sarı saç ve aynı şekilde nadir görülen renklerden olan kızıl, açık sarı gibi doğal renkli saçların ücretleri çok daha fazladır.

Boyalı saçlara kaynak işlemi yapılamadığı için genellikle kuaförler ya da perukçular tarafından tercih edilmezler. Alan yerler olsa bilse normal sağlıklı saçlara kıyasla çok daha uygun fiyatlara alacaklardır.

Saç satan ya da satın alan yerler bu yazımızın altında Ad Soyad, Bulunduğu Yer, E-Mail Adresi gibi iletişim detaylarını paylaşarak saç alıp almadığını ve almak ya da satmak istediği fiyatı belirtebilirler.

2 Comments

 1. Saçlarınızı satmak artık çok kolay. Saçlarınızı değerinde alıyoruz. Saçlarınızın fotoğrafını, uzunluğunu bize sacalisveris @ gmail. com email adresinden yada @ sacalisveris Instagram adresinden gönderin, fiyatında anlaşalım. Paranızı hesabınıza yatıralım. Saçı bize kargolayın. Satmak istediğiniz saçlarınızı bekliyoruz.

 2. MERHABA
  acilen iki böbreğe ihtiyaç var,
  eğer böbreğinizi bugün hastaneme satmaya hazırsanız.
  size böbrek için iyi bir miktar sunacak 250,000 00 $.

  Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir