Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Günümüzde bankacılık servisleri aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vererek ödemeleri düzenli bir şekilde otomatik ödeme imkanı sunan teknolojiler mevcuttur. Özellikle her ay aynı yerlere ödeme yapan ve bunu tekrar tekrar yapmak istemeyenler için otomatik ödeme talımatı çok sık tercih edilen bir opsiyon olmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı İptali

Elektrik, su, doğal gaz gibi faturaları çok sayıda insan otomatik ödeme talimatı ile ödemektedir. Aynı zamanda düzenli olarak ödenmekte olan kira gibi masraflar da çok sayıda kullanıcı tarafındna otomatik ödeme talimatı aracılığıyla ödenmektedir.

Ancak bazı durumlarda otomatik ödeme talimatı iptali yapılmaz ise artık ödeme ihtiyacı duymadığınız kira benzeri ödemelerde hesabınızdan kesinti yapılabilir. Ödeme talimatının iptalini kullandığınız bankanın müşteri hizmetleri ya da internet bankacılığı gibi hizmetleri aracılığıyla yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptali

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak otomatik ödeme talimatı verebilir ya da iptal edebilirsiniz. Ancak otomatik sesli komut menüsünden de müşteri hizmetlerine bağlanmadan Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı iptali gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Sesli yanıt menüsüne ulaşmak için 0850 220 00 00 çağrı merkezini arayın.
  2. Menüden sırasıyla 2-3-4 rakamlarını tuşlayın.
  3. En son ulaştığınız menü sırasıyla; Bankacılık İşlemleri – Kart Borç Ödeme Ve Talimat İşlemleri – Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etmek olacaktır.

Vakıfbank Otomatik Ödeme İptali

Vakıfbank hespalarınızdan verdiğiniz otomatik ödeme talimatını internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden İnternet Bankacılığı’ndan – Kredi Kartlarım – Fatura Ödeme Talimatı menüsünden iptal edebilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank’ın mobil çağrı merkezi olan 0850 222 0 724 numarasından müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Çağrı merkezi temsilcisi ile iletişime geçerek otomatik ödeme talimatınızı iptal edebilir ya da hali hazırda iptal ettiyseniz doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Garanti Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme İşlemi

Garanti Bankası aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vermek ve iptal etmek işlemleri oldukça kolaydır. Garanti otomatik ödeme iptali için İşlemler → Ödemeler → Fatura → Kayıtlı Fatura İşlemleri menüsüne giderek hali hazırda ödeme talimatı verdiğiniz talimatı seçip talimat iptal seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Garanti otomatik ödeme iptali yöntemi hem mobil uygulama hem de internet bankacılığı için aynıdır. Dolayısıyla aynı adımları takip ederek mobil uygulamadan ya da internet bankacılığı şubesinden iptal işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  EFT Kaç Dakikada Karşı Hesaba Geçer?

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptali

İş Bankası mobil ya da internet bankacılığı uygulamalarından otomatik ödeme verdiğiniz talimatları görebiliyorsunuz. İş Bankası ödeme talimatı iptali için İşcep ya da internet şubesi menüsünden sırasıyla Ödemeler > Fatura > Talimat Değişiklikleri tuşlayarak listede iptal etmek istediğiniz ödeme talimatını seçerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer İşcep ya da İş Bankası internet bankacılığı kullanıcısı değilseniz bizzat şubeye giderek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası 0850 724 0 724 çağrı merkezi aracılığıyla da otomatik ödeme iptali yapılabilmektedir.

Finansbank Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme

QNB Finansbank otomatik ödeme talimatı vermek ve iptal ettirmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

  • QNB Finansbank Cep Şubesi
  • QNB Finansbank İnternet Bankacılığı
  • QNB Finansbank Şubeleri

Ayrıca 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı aracılığıyla çağrı merkezi yetkilisine bağlanarak otomatik ödeme talimatınızı iptal ettirmeniz de mümkündür.

ING Bank Otomatik Ödeme Talimatı İptali

Fatura, kira gibi aylık düzenli masraflarınızı ING Bank aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vererek otomatik olarak ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda daha önce verdiğiniz talimatları ING Bank otomatik ödeme iptali işlemi ile iptal edebilirsiniz.

ING Bank otomatik ödeme iptal işlemi için ING Bank internet şubesi ya da mobil uygulamasına girip Transfer/Ödemeler menüsündeki Ödemeler sekmesine girip iptal etmek istediğiniz talimatı seçerek iptal edebilirsiniz. Aynı zamanda ING Bank şubelerine giderek veya 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezinden de iptal işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Akbank Otomatik Ödeme İptali Nasıl Yapılır?

Akbank internet bankacılığı ya da mobil cep uygulaması sayesinde otomatik ödeme talimatlarını verebilir ya da iptal edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm bu işlemleri şubeye giderek bizzat da yapmanız mümkündür.

Ayrıca 444 25 25 / 0850 222 25 25 çağrı merkezi numaralarını arayarak Akbank müşteri temsilcisine bağlanıp otomatik ödeme talimatı verebilir, güncelleyebilir ya da iptal işlemi uygulayabilirsiniz.

Halkbank Otomatik Ödeme Talimatı İptali

Halkbank tarafından kullanıcılarına Abone24 aracılığıyla otomatik fatura ödeme talimatı sistemi sunulmaktadır. Kullanıcılar internet, cep telefonu, elektrik, doğal gaz, su vb. faturalarının ödenmesi için otomatik talimat verebilir ve diledikleri zaman da iptal ettirebilirler.

Bu işlemleri internet üzerinden yapmak isteyenler “Fatura Ödemeleri” menüsündeki “Fatura Talimatları” sekmesinden fatura ödeme talimatı verebilir ve daha önce verilmiş talimatı iptal edebilirler.

Bunun yanı sıra Halkbank şubelerine giderek de talimat verme ve iptal ettirme işlemleri yapılabilir. Ayrıca 0 850 222 0 400 numarasını tuşlayarak Halkbank Dialog servisi aracılığıyla otomatik ödeme talimatını iptal ettirmek mümkün.

Kredi çekmek için kefil sorunu yaşıyorsanız kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir