Kredi Sicil Affı 2020 Ne Zaman Çıkacak?

Yerel seçimler öncesinde de çok sık tartışılan özellikle kredi borcu olmasına rağmen kredi alacak insanları ilgilendiren kredi sicil affı 2020 konusunun detaylarını sizler için araştırdık. Kredi sicil affı bekleyen kişiler genellikle bankalardan kredi almak ya da ek kredi almak isteyenleri ilgilendiriyor.

Şu an itibariyle kredi sicil affı çıktı mı? sorusunun yanıtı henüz belirsizdir. Daha önce bununla ilgili çalışmaların olduğu belirtilmişti. Ancak uzman kişilerin görüşleri ise 2020 ya da 2021 yılında kredi sicil affının çıkacağı yönündedir.

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

2017 yılında da meclisten geçip yürürlüğe girmiş olan kredi sicil affının yakın zamanda da tekrardan gündeme gelmesi bekleniyor. Beklenen 2020 kredi sicil affı için net bir tarih vermek mümkün olmasa da kredi sicili kötü olan herkesi kapsayacağı ön görülmektedir.

Kredi sicili affı bekleyen kişiler için af dışında kredi sicillerini düzeltmek oldukça zordur. Böyle bir şey pek mümkün olmadığından dolayı kredi sicilleri için af bekleyen insan sayısı oldukça fazla görünmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası Cepbank Havale İptali Nasıl Yapılır?

Sicil Affı Kimleri Kapsıyor?

  • Kredi kartı kullanıcıları,
  • Konut kredisi çekmek isteyenleri,
  • Taşıt kredisi çekmek isteyenleri,
  • İhtiyaç kredisi alacakları,
  • Esnaf kredisi kullanmayı düşünenleri kapsamaktadır.

Normal şartlarda kredi notu düşük insanlar borçlarını ödeyemediğinden ya da yasal takip altında oldukları için listedeki kredi türlerinden yararlanamıyor. Ancak kredi sicil affının gelmesi durumunda sicili kötü durumda olan insanlar da af sayesinde kredilerden yararlanabilecek.

Sicil Affı Uygulayan Bankalar 2020

Kredi sicil affı uygulamayı düşünen bankalar arasında; Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Halk Bankası, QNB Finansbank gibi bankalar yer almaktadır. Sicillere af gelmesi durumunda bu bankalar ile görüşüp ilgili krediler hakkında bilgi almanız mümkün olacaktır.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir