Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Geri Almak İçin Başvuru

Bankalar müşterilerine alışverişlerini yapabilmeleri, maaşlarını alabilmeleri, kredi işlemlerini gerçekleştirebilmek, borsa ve döviz piyasalarında işlem yapabilmek, para transferi gibi daha nice çeşitli hizmetleri gerçekleştirebilmek ve her daim banka şubesine bağlılığı azaltacak, ATM cihazları ile işlem yapılabilmesi için müşterilerine kredi kartları vermektedir. Bu kredi kartlarında yıllarca bankalar yıllık işlem ücreti altında aidat ödemesi almaktaydı.

Bir süre önce bir banka müşterisinin açtığı mahkeme sonucunda aidat ödemesini geri kazanması üzerine emsal sayılan karar neticesinde tüm bankalar kart sahiplerine almış oldukları tüm aidat ücretlerini iade etmek zorunda kaldı. Günümüzde halen bankalar aidat ücretini alıyor olsalar da bu parayı almak için müşterinin dilekçe ile başvuru yapması gerekmektedir.

Kredi Kartı Aidatını E-Devlet Üzerinden Almak

Birçok kişi kredi kartı aidatı geri alma konusunda aklında takılan sorulara cevap aramaktadır. Kredi kartınız için ödemiş olduğunuz aidat ücretlerini geri alma konusunda birçok yol ve yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de e-devlet üzerinden geri alma başvurusu yapılarak olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  PTT Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden vatandaşlık girişi yaparak tüketici hakem heyetlerine başvuru yazarak hizmete erişim sağlayınız. Erişim sağladığınız hizmet üzerinden başvurunuzu yaparak aidat ücretinin size ödenmesini talep edebilirsiniz.

Dilekçe İle Kredi Kartı Aidatını Geri Almak

Kredi kartınızın aidatını almak için e-devlet üzerinden başvuru yapmıyor ya da yapamıyorsanız bulunduğunuz ilde valilik ya da ilçede kaymakamlık hizmet binasına giderek tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvuru yaparak kredi kartı aidatının size ödenmesini talep edebilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyeti Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçesi

Birçok kişi dilekçe metni konusunda da çok fazla soru soruyor. Yazılacak olan dilekçenin normal bir dilekçeden farkı olmamakla birlikte en sağlıklı sonucu elde edebilmek için e-devlet üzerinden ya da tüketici hakem heyetine giderek dilekçe hakkında bilgi isteyerek dolduracağınız dilekçeyi hazırlayabilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek husus ödeme yaptığınıza dair dekont kayıtlarını yanınızda bulundurmayı unutmayın. Bu ödeme kayıtlarının üzerinde yer alan tarihler dilekçede yer verilecek tarihler olduğu için cevap almanızı kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir