İş Bankası EFT ve Havale Ücretleri 2020

EFT, elektronik fon transferi anlamına gelmektedir. Bankalar arası yapılan para gönderme işleminin kısa adıdır. EFT işlemi gerçekleştirmek isteyen banka müşterileri, haftanın belirli gün ve belirli saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hafta içi pazartesiden cumaya kadar ve iş saatleri arasında, yani sabah saat 9:00 ‘dan akşam saat 17:00’a kadar EFT işlemleri yapılmaktadır.

Örneğin Cuma günü 17.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemi karşı tarafın hesabına Pazartesi günü sabah iş saatlerinin başlaması ile geçecektir. Fakat havale yapmak istediğinizde böyle bir durum ve kısıtlama söz konusu olmamaktadır. İş Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi havale ve EFT işlemleri sırasında müşterilerinden bir miktar işlem ücreti almaktadır.

İş Bankası EFT Ücretleri 2020

İş Bankası müşterileri EFT işlemleri sırasında şu şekilde ücretlendirilmektedir. İş Bankası şubeleri üzerinden EFT yapacak olan müşteriler, hesaptan hesaba EFT işlemi için 55 TL, hesaptan isme EFT işlemi için ise 55 TL ile 525 TL arasında bir ücrete tabi tutulacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  Bankaların Hesap İşletim Ücretleri 2020

İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlemlerinden 5,1 TL ücret alınırken, mobil bankacılığı kullanan müşteriler 6 TL işlem bedeli ödeyeceklerdir. ATM üzerinden EFT yapan İş Bankası müşterileri ise 12 TL işlem ücreti ödeyeceklerdir.

İş Bankası Havale Ücretleri 2020

İş Bankası müşterilerinin havale işlemleri sırasında ücretlendirilmesi ise şu şekilde olmaktadır. İş Bankası şubeleri üzerinden havale yapmak isteyen kişiler, hesaptan hesaba havale işlemi için 35 TL, hesaptan isme havale işlemi için ise 45 TL ile 520 TL arasında bir ücret ödeyeceklerdir.

İş Bankası İnternet Mobil Şube Havale Ücretleri

İş Bankası ATM Havale Ücretleri

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri kullanılarak yapılan havale işlemleri için 2,20 TL işlem ücreti alınırken, ATM üzerinden havale yapmak isteyen kişiler 9 TL işlem ücreti ödeyeceklerdir.

İş Bankası Swift Ücretleri 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir