Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limiti 2020

Başta emekliler olmak üzere çok sayıda vatandaşın kullandığı kısa adıyla Halkbank olarak bilinen Halk Bankası da diğer bankalar gibi ATM’den günlük para çekme ve yatırma limiti gibi sınırlandırmaya sahiptir.

Halkbank müşterisi iseniz banka kartınızla Bank24 ATM’lerinden dilediğiniz zamanda ve saatte para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Para çekmenin yanı sıra aynı zamanda Bank24’lerden hesabınıza para yatırma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

Halk Bankası müşteri Bank24’lerden günlük para çekme işlemini yapabilmektedirler. Banka kartından para çekme işlemi için Halkbank günlük limit olarak 1.500 TL belirlemiştir. Halkbank kartları ile Bank24 ATM’lerinden günlük para çekme limiti ise 5.000 TL‘dir. Karekod ile günlük para çekme limiti de aynı şekilde 5.000 TL şeklindedir.

Halkbank banka kartınız ile vadesiz hesabınızdaki tutar dahilinde başta Halkbank ATM’leri olmak üzere ortak nokta banka ATM’leri ve tüm dünya genelinde Visa ya da Mastercard sistemlerine dahil olan banka ATM’lerinden para çekme işlemi yapmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Ayrıca ek not olarak belirtmek gerekir ise Ziraat Bankası ya da Vakıfbank ortak ATM’lerinden yapılan bakiye görüntüleme veya para çekme işlemlerinden komisyon masrafı alınmamaktadır.

Halkbank ATM’den Günlük Yatırma İşlemi Limiti

Halk Bankası’na ait olan Bank24 logolu ATM’lerden para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için belirlenen sınırlama ise bir defada 40 adet banknot yatırılmasıdır.

Halkbank ATM’den Hesaba Nasıl Para Yatırılır?

  • Banka kartınızı Bank24’ün kart okuyucusuna yerleştirip, şifre girişini gerçekleştiriniz,
  • Menüden para yatırma seçeneğini seçiniz,
  • Kendi hesabınıza para yatıracaksanız, para yatırmak istediğiniz hesabı, başkasına ait hesaba para yatıracaksanız ilgili hesap numarasını giriniz,
  • Gelen onay ekranındaki, yatırmak istediğiniz hesap no ve isim bilgilerini kontrol ederek ”EVET” tuşuna basınız,
  • Yatırmak istediğiniz banknotları sağ alt bölümdeki üniteye yerleştiriniz(*),
  • Gelen onay ekranındaki, bilgileri kontrol ederek “EVET” tuşuna basınız,
  • Banknot ilave etmek için para ekleme tuşuna basınız,
  • İşleminiz tamamlanınca yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alabilirsiniz.

Halkbank EFT ve Havale Ücretleri güncel fiyat tablosu yayınlandı. Daha detaylı bilgi için Halkbank işlem ücretlerinin yer aldığı fiyat tablosuna bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir