Garanti Bankası Günlük EFT Havale İşlem Limiti Arttırma 2020

Garanti Bankası müşterilerine bireysel ve ticari bankacılık kapsamında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Müşterinin durumuna, ticari faaliyetlerine, maaş alıp almama gibi durumlarına bağlı olaraktan yapılan bankacılık hizmetlerinde günlük limit uygulamaktadır. Banka müşterilerinin güvenliği baz alınarak sınırlandırma yapılan bu limitler kapsamında günlük hacimleri inceleyelim.

Garanti Bankası Günlük EFT ve Havale Limiti 2020

 • Bankadan maaş alan kişiler kart tipi fark etmeksizin ATM’lerden günlük 2.000 TL’ye kadar para çekimi yapabilir,
 • Kredi kartınız varsa ve nakit avans çekimi yapmak istiyorsanız maksimum limit 6.000 Türk lirası ile sınırlandırılmıştır.
 • Kartsız işlemler seçeneği ile yapılan kredi kartı ödemelerinde limit 12.000 Türk lirası iken para yatırma limiti de günlük 12.000 Türk lirası olarak belirlenmiştir.
 • Yeni teknolojilere ayak uyduran Garanti Bankası QR yöntemi ile para çekme işleminde günlük limiti 3.000 Türk lirası olarak belirlemiştir.
 • Havale işlemlerinde bireysel ya da ticari bankacılık faaliyeti kapsam ayrımı yapılmadan başlangıç aşamasında standart olarak limit 10.000,00 Türk lirası olarak belirlenmiştir.
 • Paramatik aracılığı ile yapılan telefonlara Türk lirası yükleme işleminde limit 1.000 Türk lirası, bağış işlemlerinde 3.000 Türk lirası ve şans oyunlarına yatırılabilecek paranın günlük limiti 5.000 Türk lirası olarak belirlenmiştir.
 • EFT ve Havale işlemlerinde limit 250.000 Türk lirası ile belirlenmiştir.
Garanti Bankası Günlük EFT Limiti

Tüm bu limitlerin değişebilir olduğu talep ve bankacılık faaliyetlerinize göre değişkenlik göstermektedir. Eğer gidip banka şubenizden bu konuda bir talepte bulunursanız bankanız uygun gördüğü takdirde limit arttırma talebinizi onaylayabilir ve arttırmaya gidebilir. Bunun dışında banka hesabınızda belirli bir miktarda para varsa ve siz bankacılık işlemlerinde çok sık bir şekilde aktif olarak yer alıyorsanız bankanız otomatik olarak işlem limitinizi arttırabilir.

Garanti Bankası Günlük İşlem Limiti Arttırma

Garanti Bankası müşterisi olan birçok kişi günlük işlem limiti yeterli gelmediğinden dolayı günlük işlem limitini yükseltme konusunda ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu konuda yapılacak işlem ise oldukça basittir. Eğer hesabınız Garanti Bankasından var ise bulunduğunuz şehirde size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşerek limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Banka sizinle ilgili araştırmasında onay verirse eğer günlük işlem limitlerinizde artış meydana gelir. Günlük işlem limiti yükseltme detayları banka şubesinde yapılabilirken limit düşürme işlemlerini internet bankacılığı üzerinden halledebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Sicil Affı 2020 Ne Zaman Çıkacak?

Yükseltme işleminde banka şubesine gitmenizin gerekliliğini sorgularsanız bu tamamen müşterinin hesap güvenliği ile alakalı oluşan bir durumdan kaynaklı olduğunu göreceksiniz. Eğer günlük işlem limitini arttırmak yerine azaltmak istiyorsanız bunu Garanti Bankası internet bankacılığı aracılığıyla yapmanız mümkün.

Garanti Bankası Günlük EFT Limiti Yükseltme

Birçok kişi özellikle ticari bankacılık kapsamında müşteri olanlar günlük işlem limitlerini yükseltme konusunda bankalara başvuru yapmaktadır. Bu başvuruların birçoğu olumlu sonuçlanmaktadır. Sizin de başvurunuz olumlu sonuçlanırsa eğer dikkat etmeniz gereken bazı hususlar sizi banka faaliyetlerinizdeki sıkıntılardan kurtarabilir. Dikkat etmeniz gereken hususları incelemek gerekirse;

 • Garanti bankasından işlem limitinizi yükseltmeden önce son 3 ve 6 aylık raporlarınızı inceleyin. Ortalama olarak ne kadar işlem yaptığınızı belirleyin.
 • Belirlediğiniz miktara kadar yükseltme gerçekleştirin.
 • Bütçenizi aşacak şekilde yapılan limit yükseltme işlemlerinde borca düşme durumu ile karşılaşabilirsiniz.
 • Aylık geliriniz ve günlük işlem limitiniz borcunuzu ödeyebileceğiniz makas aralığında olması sizin ödemeleri daha rahat bir şekilde yapmanızı sağlar.
 • Ödeme eşiğini aşanlar ve günlük işlem limitinin borç bedelini ödeyemeyen kişiler bankalar tarafından icralık olduğu gibi banka günlük işlem limitlerinde de otomatik olarak düşüme gidilir.
 • Ayrıca günlük işlem limiti arttırmanın bazı bankalarda farklı esas ve usulleri bulunmaktadır. Bankanızın sizden böyle bir şey talep ettiği zaman imzalamanız gereken formu imzalamadan önce iyice okumalı ve anlamalısınız.

Ziraat Bankası müşterisi iseniz de Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Arttırma temalı makalemize bir göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir