Garanti Bankası Cepbank Havale İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kullanıcıları, mobil bankacılığın bir özelliği olan CepBank aracılığıyla para gönderme ve çekme gibi bankacılık işlemlerini yapabilmektedirler. Yanlışlıkla ya da hatalı gönderdiğiniz Garanti cepbank işlem iptali yapmanız mümkündür.

Garanti Bankası’nın mobil uygulamaları sayesinde cep telefonlarına para gönder işlemi yapabiliyor aynı zamanda da para çekebiliyorsunuz. Para çekmek için gerekli olan cepbank uygulaması ile birlikte cep telefonu numarasıdır. Herhangi bir Garanti ATM’sine gittiğiniz zaman ise cepbank aracılığı ile TC kimlik numarası ve cep telefonunuza gelen SMS ile cepbank havale ile gelen parayı çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Cepbank İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Cepbank ile gönderilen para işlemini iptal etmek için alıcının parayı çekmemiş olması gerekiyor. Yani alıcı parayı çekmediği taktirde istediğiniz zaman cepbank işlemini iptal etme imkanına sahipsiniz. İptal etmek için mobil uygulamayı, internet bankacılığını ya da müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Mobil Bankacılık Cepbank İşlem İptali

Garanti mobil bankacılık servisini kullanıyor iseniz yaptığınız cepbank işlemini iptal etmeniz çok kolaydır. Bunun için yapmanız gereken ise aşağıda adım adım belirtilmiştir.

  • Garanti Bankası BBVA mobil bankacılık uygulamasına cep telefonunuzdan giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra menüyü açıp sırasıyla Para Transferleri seçeneğine tıklayıp Cepbank / Cebe Havale seçeneklerine giriniz.
  • Bu sayfada Cepbank ile yapmış olduğunuz işlemler listelenecektir. İptal etmek istediğiniz işleme tıklayarak iptal butonuna basıp işlemi iptal edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2020

Not: Cepbank işlemini iptal edebilmek için alıcının henüz parayı çekmemiş olması gerekmektedir.

Cepbank İşlemi Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri İptal Etme

Çağrı yoluyla cepbank işlemini iptal etmek mümkündür. Bunun için yapmanız gereken ise cep telefonunuzdan 444 0 333 numarasını tuşlayarak Garanti Bankası müşteri iletişim merkezine bağlanmanız olacaktır.

Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra ilgili cepbank işleminin tutarını ve tarihini belirterek işlemin iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Garanti Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma opsiyonu ile sıra beklemeden müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Bu konuda sizler için hazırlamış olduğumuz ilgili makaleye göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir