Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden yapılan en popüler ve kazançlı ek işler arasında makale yazarak para kazanmak yer almaktadır. Editör ihtiyacının fazla olduğu bu dönemde büyük sosyal medya ağları, haber siteleri ve bloglar gibi pek çok web sitesine ücretli içerik üreticileri aranmaktadır.

Makale ya da yazılarda ücretlendirme genellikle 100 kelime başına yapılmaktadır. Makalenin kalitesine göre 100 kelime için taban fiyat olarak 2 TL ile 5 TL aralığında bir rakam belirtmek mümkündür. Eğer 500 kelimelik bir makale işi aldıysanız, 100 kelimesini 3 TL gibi bir ücretten yazdığınız taktirde o makale için 15 TL kazanmanız mümkün.

Evde Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

  1. R10.net tarzında makale alımı ve satımı yapan insanların bulunduğu platformlarda yazmış olduğunuz makaleleri satabilirsiniz.
  2. Yine bu tür platformlarda talep edilen makale başlıklarını belirli ücretler karşılığında yazmanız mümkündür.
  3. Kendi blogunuzu açarak kendi yazdığınız makaleleri yayınlayabilirsiniz. Böylelikle makale yazarak para kazanmak yerine yayınladığınız makaleleri belirli bir kitleye ulaştırarak reklam geliri elde edebilirsinizi.
  4. Sağlık, teknoloji, sosyal medya, finans gibi konularda merak edilen başlıklar için makaleler hazırlayıp makale ticareti yapan platformlara ilan verek satışını yapın.
İlginizi Çekebilir:  Anket Doldurarak Para Kazanma 2020

Günümüzde makale alımı yapan web sitesi sahipleri öncelikli olarak makaleyi yazan bireyin referanslarına bakmaktadır. Dolayısıyla bu işe yeni başlayanların evden yazı yazarak kazanacakları para düşük seviyede olacaktır.

Ancak tecrübe ve referanslar ile birlikte eğer editörlük yapıp aynı zamanda da sürekli içerik sağladığınız müşterileriniz olur ise aylık 1500 TL ile 2500 TL aralığında gelir elde etmeniz mümkündür. Gelirin artması ya da azalması tamamen günlük performans ve referanslar ile ilgilidir.

Evden yazı yazarak para kazanma dışında alternatif bir ek gelir yöntemi olan evde paketleme işi hakkında detayları araştırarak yeni kazanç elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir