Emekli Maaşı Banka Promosyonları 2020 (En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar)

Ülkemizde her yıl çalıştıkları kurumlardan emekliye ayrılmaktadır. Bu yüzden de Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka emekli maaşlarını kendilerinden alınması karşılığında her sene olduğu gibi 2020 yılında da emeklilere promosyon veriyor.

Hatta bu konuda bankalar arasında gözle görülen bir rekabetin olduğunu da söylemek doğru olacaktır. Kimi bankalar biraz daha fazla promosyon ödemesi yaparken kimi bankalar ise diğerlerine kıyasla biraz daha az promosyon ödüyor. Emekli maaşının alınacağı bankayı seçmek ise tabi ki emeklilere kalıyor.

Emekli Maaşı Promosyon Veren Bankalar 2020

  • Akbank: Akbank bu yıl emeklilere 450 liraya kadar varan emeklilik promosyonu veriyor. Bunun yanı sıra ücretsiz EFT ve havale ile birlikte özel bireysel kredi faiz oranı gibi hizmetler sunuyor.
  • Denizbank: Emeklilerin promosyon ödemesi için sıkça tercih ettiği bankalardan biri olan Denizbank ise 450 TL gibi bir ödeme yaparken aynı zamanda bankaya emekli maaşını taşıtmasına vesile olan her bir müşteri için de 100 TL ödeme yapıyor. Bunun yanı sıra kredilerde özel faiz ve markalarla olan iş birliklerinde de indirim imkanı sağlıyor.
  • Garanti Bankası: 450 liraya kadar ödeme yapmakta olan Garanti Bankası aynı zamanda bankamatiklerden tek tuşla emekli maaşını kolay bir şekilde çekme gibi bir fonksiyonu da kullanıcılarına sağlamaktadır.
  • İş Bankası: 450 liraya kadar ödeme yapan İş Bankası ise kredi kartı için yıllık ücret almamak ile birlikte özel faizli mevduat ve kredi imkanları sunuyor.
  • Şekerbank: Şekerbank da 450 liraya kadar promosyon vermek ile birlikte iki ayrı ödeme talimatı verenlere ise ekstradan 150 TL veriyor. Ayrıca ücretsiz EFT ve havele gibi hizmetlerin yanı sıra hesap işletim ücreti muafiyeti de tanıyor.
  • Ziraat Bankası: Aldığı maaşa göre değişen emeklilere 450 liraya kadar varan promosyon ödemesi yapmaktadır. 1000 TL ve altında emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL aralığında emekli maaşı alanlara 375 TL ve 2000 TL üzeri emekli maaşı alanlara ise 450 TL emekli promosyon ödemesi yapmaktadır.
  • ING Bank: Emekli maaşını ING Bankasına taşıyanlar ise 450 liraya varan promosyon ödemesi elde etmek ile birlikte üç otomatik fatura talimatı verenlere ise 150 TL ek nakit promosyon verilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Günlük EFT İşlem Limiti Arttırma

Emekliye En Yüksek Promosyonu Veren Banka 2020

Bankalardan yüksek emekli promosyonu alabilmek için en önemli kriter, emekli maaşınızın 2020 yılında ne kadar olduğudur. Çoğu banka verdiği promosyonu alınan emekli maaşına göre değiştirmektedir.

Bu bağlamda 1000 TL’ye kadar emekli maaşı alan kişilerin aldığı emekli promosyon tutarı yaklaşık 300 TL civarında olmaktadır. 1000 TL ve üstü yani 2000 TL’ye kadar emekli maaşı alan emeklilere verilen promosyon ödemesi ise 375 TL – 400 TL aralığındadır.

En yüksek emekli promosyonunu da maaşı 2000 TL ve üstü olan emeklilerimiz almaktadır. Bankalar da doğal olarak işletebilecekleri en yüksek tutarlar için yüksek promosyon vermektedir.

Emeklilik Promosyonu İçin En İyi Banka Hangisi?

Bu soruya tam net bir cevap vermek doğru olmaz. Çünkü bu tamamen emeklilerimize yani sizlere bağlıdır. Her banka promosyon ödemesinin yanı sıra farklı ek özellikler de sunmaktadır.

Eğer alacağınız promosyon tutarını önemsiyor ve aynı zamanda kredi çekmek istiyorsanız yüksek promosyon veren bankaların yanı sıra en uygun faiz oranını teklif eden bankayı tercih edebilirsiniz.

Sık sık EFT ve havale gibi bankacılık işlemlerini de kullanıyorsanız ise bu tarz bankacılık işlemlerinden ücret almayan ve emekli promosyonu veren bankayı tercih etmeniz sizin için daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir