Büyükbaş Küçükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar 2020

Tarım alanında hala aktif bir ülke olan Türkiye, hayvancılık konusunda da oldukça üretkendir. Gerek ithal hayvan alımı gerek ise Türkiye’de hayvancılığın henüz yeteri kadar gelişmemesi nedeniyle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığına yatırım yapmak isteyenlerin sayısı son dönemlerde artışa geçmiştir.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi 2020

Ziraat Bankası tarafından Hayvansal Üretim Kredileri başlığı altında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yönelik üretim faaliyetlerinde finans kredisi sunulmaktadır. Kredinin özellikleri ise;

  • Yem, ilaç, yakıt, makine bakım-onarım, sigorta, kira vb. giderler ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş / kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi Ziraat Bankası tarafından sağlanan işletme kredileri ile finanse edebilirsiniz.
  • Ahır / ağıl yapımı; süt soğutma tankı, çeşitli ekipman alımı; arıcılığa ilişkin çeşitli harcamalar; işletmenin ihtiyacı ile orantılı güneş, rüzgar, biogaz yatırımları; yatırımın yapılacağı tarla / arsanın alımı dahil yatırım harcamaları ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş hayvan alımına ilişkin giderlerini ise Ziraat Bankası yatırım kredileri ile finanse etmeniz mümkündür.
  • Nüfus cüzdanı, çiftçi belgesi, tarımsal işletmeye dair belgeler, teminat ve bilanço raporu gibi banka tarafından istenen evrakların kredi başvurusu sırasında sunulması gerekmektedir.

Garanti Bankası Tarıma Destek Paketi

Hayvansal üretime yönelik olarak kredilerin vade ve teminat yapısı, işletmenin kapasitesi ve projenin yeterliliğine göre Bölge Krediler Müdürlükleri’nde yer alan Tarım Kredi Yönetmenleri tarafından değerlendirilmektedir.

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Besicilik Kredileri

Et üretimi amacı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin yatırım harcamaları (ahır yapımı veya modernizasyonu canlı hayvan alımı, makine ekipman alımı) ile işletme giderlerinin (yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarını) karşılanması amacıyla kredi tesis edilebilmektedir.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Süt üretimi amacı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin yatırım harcamaları (canlı hayvan alımı, ahırların inşası ve modernizasyonu, silaj makinesi ve ekipmanı, yem hazırlama, muamele etme, dağıtma ve depolama sistemleri, sağım odası tesisatı, süt soğutma ve depolama ekipmanları ile süt nakil ekipmanları vs.) ile işletme giderleri (yem, elektrik, veterinerlik hizmeti vs.) karşılanması amacıyla kredi tesis edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Hemen Anında Kredi Veren Bankalar 2020

İş Bankası Hayvancılık Kredisi 2020

  • Süt hayvancılığı alanında faaliyet gösteren üreticilerin  yem, elektrik, veterinerlik hizmeti gibi ihtiyaçları için esnek ödeme koşulları ve 24 aya varan vade seçenekleri Türkiye İş Bankası’nda.
  • Büyükbaş besi hayvancılığı yapan üreticilerimizin yem, elektrik, veterinerlik hizmeti gibi ihtiyaçları için 18 aya varan vadeler ve esnek ödeme seçenekleriyle krediler Türkiye İş Bankası’nda.
  • Arıcıların üretim sezonunda ihtiyaç duyacakları çeşitli girdilerin ve nakliye giderleri ile ilgili harcamalarının finansmanı amacıyla 24 aya varan vadeler ve esnek geri ödeme koşulları ile krediler Türkiye İş Bankası’nda.​
  • Etlik piliç üretimi yapan üreticilerimizin üretime yönelik güncel ihtiyaçlarının karşılanması için esnek ödeme koşulları ve 24 aya varan vade seçenekleri Türkiye İş Bankası’nda.
  • Küçükbaş hayvancılık yapan üreticilerimizin işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması için esnek ödeme koşulları ve 24 aya varan vade seçenekleri Türkiye İş Bankası’nda.
  • Damızlık belgesine sahip 1,5-2 yaş arası kültür ırkı düve alımlarının finansmanı için 36 aya varan vade seçenekleri ile krediler Türkiye İş Bankası’nda.
  • Süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, gübre sıyıncı ünite gibi makine ve ekipman alımlarının finansmanı için 36 aya varan vadeler ve esnek geri ödeme koşullarıyla kredi seçenekleri Türkiye İş Bankası’nda.

Tarım sektöründe özellikle hayvancılıkla alakalı kredi çekmek istiyorsanız istediğiniz kredinin özelliklerini ve vade tarihlerini yorum olarak yazabilirsiniz. Size uygun en yakın krediyi araştırılıp yorumunuz yanıtlanacaktır.

Yasal takip altındaysanız ve kredi almakta güçlük çekiyorsanız yasal takipte olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızı inceleyerek yeni kredi çekmek için ilgili ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir