Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartları, ülkemizde ilk çıktığında çok zor alınıyordu. Kredi kartının ilk dönemlerinde ceplerimiz ve cüzdanlarımız kartlarla dolup taşmıyordu. Günümüzde ise hepimizin üzerinde birkaç farklı bankadan alınmış olan banka ve kredi kartları mevcut durumdadır.

Her durumda olduğu gibi az olan şeyleri yönetmesi kolaydır. Şimdilerde çok olan kredi kartlarını ise yönetmek neredeyse bir sanat olmuştur. Kredi kartları çoğalınca, başka bankaların kredi kartı borcu ödeme konusunda yardım isteyen insanlar bir hayli çoğaldı. Bankalar da buna çözüm sunarak insanların kafasını rahatlatmak ve kendileriyle çalışmasını istemeleri dolayısıyla işlemleri kolaylaştırma yönünde adımlar atmaktadır.

Başka Bankanın Kredi Borcu Nasıl Ödenir?

Başka banka kredi kartı borcu ödeme konusunda birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların ilki ise kartınızın olduğu ATM’lere giderek ödemektir. Bu durum geçmişte çok uygulanmasına rağmen şimdilerde pek tercih edilmiyor. Çünkü, banka hesabınız bulunan her bankanın tek tuşu ile farklı bankalara kredi borcunu kapatma imkanınız bulunmaktadır. Kredi kartınızın borcunu ödemek istediğiniz bankaya ait telefon uygulamasına veya internet sitesine girerek bu işlemi hemen gerçekleştirebilirsiniz. 

İşlemi uygulamadan yapmak isterseniz öncelikle bankanıza ait uygulamayı indirin ve çalıştırın. Sonrasında ise Borç Ödeme adımına gidiniz. Kredi kartını seçtikten sonra başka banka kredi kartı borcu ödeme adımına geçiniz. Birçok banka için işlem böyle devam etmektedir. Bazı bankalarda ise Transfer/Ödeme adımı sonrasında kredi kartı borcu ödeme kısmına girerek işlem tamamlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Küçükbaş Hayvan Kredisi 2020 Nasıl Alınır?

Başka Banka Kredi Borcu Kapatma

Para Gönder, Kredi Kartına, Başka Banka Kredi Kartına seçeneğine gelerek kart bilgilerini yazdıktan sonra borcunuzu ödeme aşamasına gelip onay verebilirsiniz. Böylelikle borcunuz ödenmesi için işlem başlayacak ve işlem saatleri içerisindeyse hemen olmak üzere ödenecektir.

Yapacağınız işlem EFT kapsamına gireceği için eğer hafta sonu yaparsanız borcunuz hafta içi bankaların açık olduğu saatler arasında gerçekleşecektir. Başka bankalara kredi kartı borcu ödeme işlemini hafta sonu yapmayı düşünüyorsanız ve ödemenizin son günü ise bu durumu göz önünde bulundurmanızı dileriz.

Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme Ücreti

Eğer sizin için özel bir anlaşma yoksa EFT kapsamına giren başka bankaya ait borcu işleminizin küçük miktarda ücreti olacaktır. Bunun için sitemizin Bankacılık kategorisinden bankalara ait EFT ücretlerine göz atabilirsiniz.

Başka Bankaların Kredi Kartı Borcu Kapatma
Başka Bankaların Kredi Kartı Borcu Kapatma

Diğer bankalara ait kredi borcunu ödeyebilme işlemini ücretsiz yapmak için bir yolunuz var. İnternet üzerinden hizmet veren ve şubesi olmayan bankacılık hizmetlerini gerçekleştiren bankalarda ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalardan önde gelenleri ise Finansbank’a bağlı bir kuruluş olan Enpara önde gelmektedir. İkinci ise TEB’e bağlı olan Cepteteb olarak öne çıkmaktadır.

Bu ve buna benzer işlem gerçekleştiren bankalardan hesap açmanız halinde EFT işlemlerini ve diğer para gönderme işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Başka banka kredi kartı borcu ödeme işlemi EFT ile yapıldığı için doğal olarak işleminiz için ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Belirli bir miktarda yatırımınız var ve paranızı mevduat hesabında değerlendirmek istiyorsanız en yüksek faizi veren bankalar listesine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir