Bankadan Satılık İcralık Arabalar 2020

Ülkemizde kamuya ve özel sektöre ait birçok banka bulunmaktadır. Bankalar müşterilerine çeşitli alanda krediler ve nakit desteği sağlamaktadır. Tabii ki sağlanan bu krediler ve nakit destekleri karşılığında çekilen kredi miktarlarına eşit olacak şekilde gayrimenkulü ya da araç üzerinden işlem başlatabilir. Yani borç ödenmeme durumunda bankaların el koyma yetkisi olur.

Bunun dışında konut ya da araç almak için birçok banka taşıt kredisini müşterilerine vermektedir. Birçok kişi bu kredilerden alsa da çeşitli zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı ya da işlerin düzenli gitmeyişinden kaynaklı olarak bankalar müşterilerine sağlamış oldukları kredi karşılığında alınan araçlara el koymaktadır. Sonrasında banka verilen kredi miktarının zararını kapatmak için icra koydurttuğu arabaları satışa çıkartmaktadır. Piyasadan daha az fiyatlara satılabilen bu araçlar, birçok kişi tarafından takip edilmektedir.

Bankadan Satılık İcralık Araçlar

Taşıt kredisi veren bankaların neredeyse tamamında bankadan satılık icralık araçlar listesi bulunmaktadır. Gayrimenkullerde el konulan evler bankaların internet sitelerinde satışa sunulurken arabalar için aynı durum söz konusu değildir. Bu nedenle satın almak istediğiniz araba için bankaların hacizli arabalarını öğrenmek ve liste fiyatlarını merak ediyorsanız bankalara giderek konu ile ilgili bilgi almanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Card

Bunun dışında büyük ilan siteleri içerisinde de nadir olsa da bankaların satılığa çıkardığı hacizli araçlar bulunmaktadır. Lakin tüm araçların listesine ulaşmak için bankaların şubelerini tercih etmek en iyi seçenektir.

Bankadan İcralık Araba Nasıl Alınır?

Ödenmeyen borçlar karşılığında konulan araçlar bankanın İcra Müdürlüğüne verdiği yetki ile icra müdürlüğünden satışa çıkar. Aracın %60 bedeli ile satışa çıkartılan araç için 18 yaşını geçen her T.C. vatandaşı katılabilir.

İlk tur sonucunda alıcı çıkmasa eğer ikinci sefer %40 bedeli ile araç tekrardan satışa konulur. İhaleyi kazanan kişi aracı almak ve gerekli vergi, park ücretlerini ödemek zorundadır.

Bankalar İcralık Araçlara Kredi Veriyor Mu?

Birçok kişi ucuza araç alma fikri ile katıldığı icralık araçlar ihalelerinde taşıt kredisi çekip çekemeyeceklerini soruyor. Bankalar ise kendini riske etmek istemedikleri için bu tür bir durumda kredi desteği sağlamamaktadır. Sebebi ise aracı satılan (el konulan) kişi satış iptali için mahkeme açma hakkına sahip olduğundan dolayı bankalar bu tür bir işleme kredi vermemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir