10000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılabilir?

Enflasyon nedeniyle Türk lirasının biraz değer kaybetmesinden dolayı son dönemlerde insanların birikimleri ile yatırım yapma teşebbüsleri artmıştır. Büyük sermayesi olan insanlar büyük yatırımları düşünürken 10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim? diyen küçük sermayeli bireylerin de daha küçük yatırımlar düşündüğü görülüyor.

10.000 TL Mevduat Faiz Getirisi

Eğer 10.000 TL gibi bir birikim sahibiyseniz parayı faize yatırmak aslında çok da mantıklı bir seçim olmayabilir. Mevduat faiz getirisi açısından 10.000 TL çok küçük bir miktar olacaktır.

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Yine de 10.000 TL ne kadar faiz getirir? diye merak ediyorsanız sizlere belirtelim. 10 bin liranın bir aylık mevduat faizi bankadan bankaya farklılık göstermek ile birlikte 100 TL ile 170 TL arasındadır.

Büfe Açmak

Genellikle bu tarz küçük sermaye sahipleri çay ocağı, tostçu, çiğ köfteci gibi az sermaye gerektiren yerler açmaktadır. Eğer işletmelerin ya da esnafların yoğun olduğu bir yerde küçük bir yer kiralama imkanınız var ise çay ocağı ya da tostçu açmanız mümkündür.

Ancak bunu yapmanız için öncelikli olarak çevre araştırması yapmanız tavsiye edilir. Büfe açmak istediğiniz çevrenin yakınlarında çay ocağı, tostçu gibi işletmeler var ise aynı işlevde bir yer açmanız tavsiye edilmez. Böyle bir ihtiyaç var ise bu tarz işletmeleri açabilir ve kısa vadede yatırdığınız parayı çıkarıp aynı zamanda kar etmeye başlayabilirsiniz.

Ürün Satışı Yapmak

Son dönemlerde kıyafet, ayakkabı, bebek ürünleri, kapalı giyim kıyafetler ve bayan giyim gibi ürünlerin satışı çok revaçta olduğu için 10.000 TL gibi bir sermayeyle bu işi yapıp sermayeyi büyütmeniz oldukça olasıdır.

Özellikle instagram, facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden bu ürünlerin satışını yapmanız mümkündür. Son dönemde çok sayıda insanın instagram bayiliği yaptığı görülmektedir. Bunun en temel sebebi ise instagrma gibi büyük bir sosyal medya platformundan çok sayıda insana gayet kolay bir şekilde ulaşmanın mümkün olmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Saç Satın Alan Kuaförler, Yerler ve Perukçular

İnternet Sitesi Satın Almak

Eğer internet ile aranız iyi, site kurmak ve işletmek gibi konulardan anlıyorsanız hali hazırda gelirli bir site alıp onu işletebilirsiniz. 10 bin lira gibi bir sermaye ile aylık 400 TL – 500 TL civarında geliri olan bir site alabilirsiniz.

10.000 TL ile ne iş yapabilirim?

Siteyi almadan önce ise siteyi dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Sitenin gelirinin uzun zamandır sabit olması, yeni açılmış olmaması ve en önemlisi de sektörünün sizin devam ettirebileceğiniz bir nitelikte içeriğe sahip olması bu olayın kilit noktasıdır.

Döviz ve Coin Satın Almak

Eğer sıkı bir döviz ve bitcoin ve türevleri gibi coin takipçisiyseniz kısa süreli yatırımlarla 10 bin lira sermayeyi arttırmanız mümkündür. Bunun için ise piyasayı uzun süredir takip edip yükseliş ve düşüş zamanlarını tahmin etmeniz gerekiyor.

Buna gerek kalmadan da döviz ve coin ile ilgili açılmış olan takip forumlarını takip ederek bir süre gözlem yapıp küçük miktarlarda yatırım yaparak paranızı değerlendirme yoluna gidebilirsiniz. Ancak bu tarz durumlarda kur farkı ya da coin düşüş gibi riskleri de göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önerilir.

Evde boş vaktiniz çok ve ek iş yapmak istiyorsanız evde paketleme işi veren firmalar aracılığıyla kına paketleme, kutu paketleme, priz ve çorap paketleme gibi ek işler yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir